Vaarwel Scarlet
3 dec '05
Herinnert u zich nog de historie van de Scarlet Box? Aan de reacties op dat voorval werd erg duidelijk hoe de gemiddelde 'Consumentenblog-lezer' over Scarlet denkt. Nu zitten wij thuis zelf ook al lang bij Scarlet en -- eerlijk is eerlijk -- eigenlijk hebben we er nog nooit echt grote problemen mee gehad. Op 15 november jongstleden kwam daar verandering in.
Van Scarlet ADSL Premium ...
Elke facturatieperiode (30 dagen) mogen we 15 GB datavolume verbruiken bij Scarlet. Deze limiet werd tijdens de vorige periode overschreden met 1 GB. Geen probleem: we tot het einde van die facturatieperiode surfen we verder op smallband en we betalen 1 euro extra per GB. Op 13 november begint de nieuwe facturatieperiode: de teller wordt weer op nul gezet en terug breedband. Op 15 november gebeurde het: we vliegen op smallband! Waarom? Geen idee.
Uiteraard contacteren we Scarlet -- althans dat proberen we. Eerst een e-mail gestuurd. We wachten een paar dagen. Geen antwoord en nog steeds smallband. Dan maar eens telefoneren naar de helpdesk. Helaas krijgen we daar na een kwartiertje muziekjes niemand aan de lijn.
Toen herinnerde ik me de tip van Dirk De Vos: ik stuur onze klacht in bij de Ombudsdienst Telecommunicatie.
De vriendelijke man checkt ons dossier en stelt vast dat wij inderdaad al 10 dagen onterecht op smallband zitten.
Op vrijdag 25 november slaag ik er uiteindelijk in om de Scarlet helpdesk te bereiken! Na 11 minuten krijg ik dan toch iemand aan de lijn. Ik leg de situatie uit, de erg vriendelijke man -- dat mag ook gezegd worden -- checkt ons dossier en stelt vast dat wij inderdaad al 10 dagen onterecht op smallband zitten: "Ons systeem is vergeten jullie terug op breedband te zetten." Hij stelde ons gerust dat hij "een briefje zou leggen" en dat het dat weekend in orde zou komen. Je raadt het al: 's maandags surfen we nog steeds aan een luttele 56 Kbps.
Die maandag krijgen we ook een sjieke brief van de Ombudsdienst in de bus waarin staat dat onze klacht ontvankelijk is verklaard. Ik bel onze dossierbeheerdster daar meteen op en stel haar op de hoogte dat Scarlet inmiddels al heeft toegegeven dat het om een vergetelheid van hun gaat. Zij zou Scarlet onmiddellijk contacteren.
Woensdagmiddag 30 november is het dan eindelijk zover: na 15 lange dagen terug breedband! De beslissing om over te stappen naar een andere provider is echter al genomen.
... naar Mobistar ADSL Talk
We kozen voor Mobistar, een nieuwe speler op de ADSL-providermarkt in België. Belangrijke reden daarvoor is dat zij ook 15 GB datavolume aanbieden, maar er zijn nog een paar leuke extra's.
| Mobistar ADSL Talk | Scarlet ADSL Premium | |
|---|---|---|
| Datavolume/maand | 15 GB | 15 GB |
| Extra volume | € 1 per GB | € 1 per GB |
| Downloadsnelheid | 4 Mbps | 3,3 Mbps |
| Uploadsnelheid | 384 Kbps | 384 Kbps |
| Mailbijlagen | max. 10 MB | max. 5 MB |
| Webruimte | 50 MB | 50 MB |
| Prijs/maand | € 42,95 | € 39,49 |
Nu moet hier nog wel het een en ander toegelicht worden want de prijsvergelijking gaat zo niet op. Nu lijkt het alsof we € 3,50 meer betalen per maand. Dat is ook zo maar daar zit dan ook nog het volgende bij inbegrepen:
- Onbeperkt bellen naar vaste telefoonnummers in België. Dag en nacht.
- Een mooie Livebox (draadloze router)
- Een helpdesk waar je onmiddellijk iemand aan de lijn krijgt (heb het al geprobeerd)
Bovendien betalen krijgen we het gedurende heel het eerste jaar maandelijks nog eens € 2 korting. En als kriek op de taart zijn de eerste 3 maanden volledig gratis!
Kortom, we kunnen wel liggen zeuren dat de datalimieten in België absurd zijn. Ik ben momenteel al blij met een degelijke internetverbinding en een beetje service.
Update 05-12-2005 - Vandaag kreeg ik weer een brief aan van de Ombudsdienst Telecommunicatie. Daarin delen zij het standpunt van Scarlet mee:
Onze welgemeende excuses voor de late reactie. Dit probleem is reeds opgelost sinds 29-11-2005. U zal dit probleem in de toekomst niet meer ondervinden. Als commerciële tegemoetkoming hebben we een creditnota opgemaakt van 5 euro.
Een mooi gebaar, maar ook niet meer dan dat.
Update 06-01-2006 - Vaarwel Mobistar


6 december 2005 22:05
Ben ook zwaar aan het overwegen om over te stappen. Ik wacht dan ook vol spanning op de eerste indrukken...
Way to go!
11 december 2006 13:04
Lees mijn verslag op
http://www.userbase.be/forum/viewtopic.php?t=12494
en je weet onmiddellijk wat je van Mobistar kunt verwachten...
14 januari 2007 14:06
Hasselt 16/05/06
Geachte Heer Mevrouw
Blijf nu maar rustig in uw fauteuille zitten gelijk dit al de vorige maanden is gebeurd.Nu is het welletjes geweest. Voor alles wat zich hier heeft afgespeeld gedurende de laatste maanden schakel ik de ombudsman of vrouw in.
In normale omstandigheden zijn dit problemen die je kan oplossen met een telefoon en of e-mail.Maar als ze aan de andere kant niet reageren op niets dan sta je machteloos.
Niet op drie e-mails, niet op twee faxen en, om en bij de tien telefoons van de zone 011 naar de zone 02 wordt er niet gereageerd.Bij de telefoons is de wachttijd gemiddeld vijftien minuten,er wordt dan opgenomen, misschien geluisterd maar een oplossing komt er niet.We zullen er voor zorgen zeggen ze,ik spreek dan nog niet van facturatie vervalsing.Ze doen waar ze zin in hebben.
Ik doe ook waar ik zin in heb, ik schakel vernoemde ombudsman in, en mijn probleem is dan zeker opgelost,
Getekend Geraerts Herman
Dit is een email naar scarlet op 16/05/06. Op dit moment ben ik overgeschakeld naar een ander ADSL netwerk, maar de problemen bij scarlet zijn tot op heden nog niet opgelost. Het is bijna een copie van al de brieven die hier zijn geplaatst. Wetende dat de overschakeling gebeurde doordat scarlet deze provider opkocht. Buiten mijn wil om ben ik klant bij scarlet. Het is kommer en kwel van begin tot einde, gaande van de factuur per post die meer bedraagt dan de email factuur. De aansluiting niet verlopen was zoals het zou moeten. Na het einde van het contract blijven brieven (facturen) sturen voor het bedrag te betalen. Contractueel is het einde na geleefd. Op mijn wettelijke opzeg( aangetekend) en een aangetekende brief een maand later wordt er niet gereageerd.Om een lang verhaal kort te maken, hun facturen betaal ik niet, en maak nu het dossier gereed voor de ombudsman.Zien wat daar van komt.